امروز چهارشنبه ، 27 تیر 1403

چهارمین همایش ملی فرسایش بادی و طوفان های گرد و غبار با حضور جمعی از اساتید، صاحب نظران، دانشجویان، پژوهشگران و مسئولان دستگاه های اجرائي در روزهای 16 و 17 اسفندماه سال 1396 در دانشگاه یزد برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این همایش، دکتر محمدعلی صارمی نائینی، دبیر چهارمین همایش ملی فرسایش بادی و طوفان های گرد و غبار، برگزاری همایش مذکور را فراهم نمودن زمینه ای مناسب برای هم اندیشی صاحب نظران، آشنا نمودن دانشجویان با استادان و صاحب نظران، همفکری و هم اندیشی علمی و یافتن راهکارهای عملی برای معضلات ناشی از فرسایش بادی و طوفان های گرد و غبار دانست. وی با اشاره به دریافت 148 مقاله از سوی دبیرخانه همایش، بیان داشت که از این تعداد 114 مقاله (17 مقاله به صورت شفاهی و 97 مقاله به صورت پوستر) با ارزیابی داوران پذیرفته شد. وی مزیت این همایش را حضور دستگاه های اجرایی و متولی در کنار محققان و پژوهشگران دانشگاهی دانست و خواستار تحکیم این پیوستگی شد.

  

 

 

در ادامه این مراسم، دکتر محمدرضا اختصاصی رئیس انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران و رئیس کمیته علمی همایش با تأکید بر نقش برجسته انجمن در زمینه فعالیت های محیط زیستی و مقابله با بیابان زایی به تشریح تاریخچه، ساختار، اهداف و عملکرد آن پرداخت. وی در این همایش، پیام فراگیر انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران، را کاهش ریزگردها به همراه کمترین مصرف آب در جهت پایداری پروژه ها بیان نمود.

 

 

در ادامه دو مقاله کلیدی این همایش توسط آقایان دکتر حسینعلی بهرامی و دکتر ضیاء الدین شعاعی ارائه شد.

 


 افتتاح ایستگاه آموزشی ـ تحقیقاتی رسوب سنجی فرسایش بادی و ریزگرد، تشریح و توضیح عملکرد دستگاه­ های اندازه­ گیری فرسایش بادی در آزمایشگاه مرجع فرسایش بادی دانشگاه یزد، ارائه مقالات، بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل تخصصی فرسایش بادی و طوفان های گرد و غبار در قالب دو پنل چالشی، از مهمترین برنامه های در نظر گرفته شده در این همایش دو روزه بود.

 

 

 

 

 

 

بخش کاربریآمار بازدید

امروز
بطور کلی
10
1085832

پیش بینی امروز
312

آنلاین (15 دقیقه گذشته):10

ارتباط با ما

  

 رایانامه:

isadmc@offices.yazd.ac.ir