امروز چهارشنبه ، 27 تیر 1403

مجمع عمومی سالانه انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران در روز چهارشنبه 16 اسفندماه 1396، همزمان با برگزاری چهارمین همایش ملی فرسایش بادی و طوفان­های گرد و غباردر محل دانشکده منابع طبیعی وکویر شناسی دانشگاه یزد برگزار شد.

در ابتدای جلسه گزارشی از عملکرد سال 1396، توسط ریاست انجمن جناب آقای دکتر محمدرضا اختصاصی قرائت گردید. در این گزارش کلیاتی از روند رو به رشد انجمن از ابتدای تأسیس تا حال حاضر بیان گردید. ابقای انجمن در رتبه B برای دومین سال پیاپی و ضرورت همکاری و مشارکت بیشتر اعضا در جهت ارتقای انجمن و کسب رتبه A، نمایه شدن نشریه علمی پژوهشی مدیریت بیابان در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و تبدیل وضعیت انتشار نشریه علمی پژوهشی مدیریت بیابان به حالت سبز و ارتقا به رتبه B، برگزاری چهارمین همایش ملی فرسایش بادی و طوفان­های گرد و غبار و برپایی کارگاه­های آموزشی، ترویجی و تخصصی در زمینه فرسایش بادی و مسائل مربوط به حیطۀ فعالیت­های انجمن از جمله مباحث ذکر شده در این جلسه بود که حکایت از وضعیت نسبتاً مطلوب و رو به رشد عملکرد انجمن در سال 1396 داشت.

در ادامه سند راهبردی ده ساله انجمن و برنامه های استراتژیک پنج ساله انجمن مورد بررسی و ارزیابی واقع گردید. در این راستا، اعضای محترم انجمن به بحث و تبادل نظر و بیان نقطه نظرات در خصوص عملکرد انجمن پرداختند و بر لزوم مشارکت و فعالیت بیشتر اعضای انجمن در اجرای برنامه های مصوب انجمن تأکید نمودند.

- ارزیابی سند راهبردی برنامه ده ساله انجمن از زمان تصویب تاکنون

- ارزیابی و بررسی برنامه استراتژیک پنج ساله انجمن

- معرفی برنامه های اجرایی انجمن در سال 1397

 - برگزاری سومین همایش ملی بررسی مسائل مناطق بیابانی ایران در سال 1397

- افزایش برگزاری نشست های تخصصی در جهت بررسی مسائل و مشکلات مناطق بیابانی و ارائه راهکارهای اساسی و مدیریتی در جهت کاهش و کنترل اثرات سوء آن

- برگزاری کارگاه های آموزشی ترویجی در زمینه فرسایش بادی و معضلات مناطق بیابانی و آشنایی با روش­ ها، مدل ها و نرم افزارهای مؤثر در این زمینه از دیگر موارد تصویب شده در این مجمع بود.

بخش کاربریآمار بازدید

امروز
بطور کلی
253
1085796

پیش بینی امروز
288

آنلاین (15 دقیقه گذشته):11

ارتباط با ما

  

 رایانامه:

isadmc@offices.yazd.ac.ir