امروز دوشنبه ، 28 مرداد 1398

به همت انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران و پژوهشکده مناطق خشک و بیابانی نشست هم اندیشی به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابان زایی در سال 1397 در دانشگاه یزد برگزار گردید. در این مراسم که با حضور اساتید، دانشجویان، مسئولان اداره کل منابع طبیعی و مدیریت بحران استان یزد و اعضای انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران برگزار گردید، دکتر محمدرضا اختصاصی رئیس انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران و عضو هیأت علمی دانشگاه یزد، ضمن خیرمقدم و گرامیداشت 27 خرداد روز جهانی مقابله با بیابان زایی به بیان ضرورت توجه به بحث خشکسالی و چالش های پیش روی آن پرداخت.

 وی با اشاره به حضور کمربندهای حفاظتی در اطراف شهر یزد و آسیب های بوجود آمده در کمربندهای بیرونی ناشی از مشکلات کم آبی و خشکسالی، بر ضرورت توجه به چگونگی مصرف منابع آب استان و تغییر نگرش در نوع استفاده از این منابع به ویژه در بخش کشاورزی و فضای سبز شهر یزد، تأکید نمود.

 

 

در ادامه این جلسه مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد و اداره کل مدیریت بحران استان به بیان نظرات و دیدگاه های خود در زمینه حفظ و بقای پوشش گیاهی و نیز مشکلات ناشی از خشکسالی و کم آبی پرداختند و خواستار همکاری و مشارکت انجمن در ارائه راهکارها و برنامه های لازم در این زمینه گردیدند.

 

 

بخش کاربریآمار بازدید

امروز
بطور کلی
322
410166

پیش بینی امروز
336

آنلاین (15 دقیقه گذشته):1

ارتباط با ما